WMINOLAB spesifik ilaç tahlilleri kapsamında Türkiye’deki birinci akredite test laboratuvarı oldu


World Medicine’ın ileri teknik analizlerin yapılmasına imkân tanıyan yüksek hassasiyete sahip teknolojik ekipmanlarla donatılmış WMINOLAB İnovasyon Laboratuvarı, Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından Extractable & Leachable, Nitrozamin Tayini, Elementel İmpürite Tayini spesifik ilaç analizleri kapsamında Türkiye’ de ilk test laboratuvarı olarak akredite edildi. Böylece WMINOLAB İnovasyon Laboratuvarı, dünyada sınırlı sayıda olan önemli laboratuvarlar arasında yerini aldı. 

World Medicine’in Araştırma ve Geliştirme Laboratuvarları çatısı altında yer alan yüksek teknolojik ekipmanlara sahip WMINOLAB İnovasyon laboratuvarı, spesifik testleri gerçekleştirme konusunda yetkin olduğunun tanınması için karşılanması gereken genel gereklilikleri açıklayan ve uluslararası bir standart olan ISO 17025 akreditasyonuna sahip oldu. Böylelikle Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından Extractable&Leachable, Nitrozamin Tayini, Elementel İmpürite Tayini spesifik ilaç analizleri kapsamında uzman Türkiye’nin ilk test laboratuvarı olarak akredite edildi ve bu konuda dünyada sınırlı sayıda olan önemli laboratuvarlar arasında yerini aldı. 

WMINOLAB İnovasyon laboratuvarı LC-MSMS, GC-MS, ICP-MS ve LC-QTOF olarak sektörde bilinen kütle spektrofotometresi cihazları ile temel olarak maddelerin yapı analizi, elementel safsızlık, nitrozamin safsızlıkları ve birincil ambalaj malzemelerinden ürüne geçebilecek safsızlıkların kontrol çalışmaları gerçekleştiriliyor. 

İhracat ve Ar-Ge yatırımları birçok farklı kurum ve kuruluş tarafından ödüle layık görülüyor

Her yıl satış gelirinin yüzde 5’ini Ar-Ge’ye ayıran World Medicine; Geçtiğimiz günlerde Sektörün Oscar’ı” olarak bilinen 13. Altın Havan Ödülleri’nde WMINOLAB İnovasyon Laboratuvarı ile “2023 Laboratuvar Yatırım Ödülü”nün sahibi oldu. 

Turkishtime tarafından hazırlanan “Ar-Ge 250, Türkiye’nin En Çok Ar-Ge Harcaması Yapan Şirketleri” araştırmasında ise geçtiğimiz yılın ardından yeniden en çok proje üreten ikinci şirket olan World Medicine, kimya sektöründeki şirketleri ihracattaki başarılarından dolayı onurlandırmak ve teşvik etmek amacıyla İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) tarafından gerçekleştirilen İhracatın Yıldızları Ödülleri’nde bir kez daha  ilaç ihracatı kategorisinde şampiyonluk ipini göğüsledi. 

Başarılarımızla adımızdan daha çok söz ettireceğiz

WMINOLAB ile, ilaç otoriteleri tarafından talep edilen kapsamlı analizler için yurtiçi ve yurtdışındaki tüm ilaç firmalarının ihtiyaçlarına yönelik hizmet verildiğini ve böylelikle de ülke ekonomisine ciddi bir katkı sunulduğunu paylaşan World Medicine Yönetim Kurulu Başkanı Ruşen Kalender, “Türkiye ekonomisine en çok katkı yapan ilaç şirketi olmak ve Türkiye’yi dünyada ilaç üssü konumuna getirme hedefimiz çerçevesinde yatırımlar yapıyoruz. Bu anlamda üretimden Ar-Ge ve inovasyona, istihdamdan ihracata bütüncül bir yaklaşımla adımlarımızı atıyoruz. Türkiye’yi dünyada ilaç üretim üssü konumuna getirme hedefimiz çerçevesinde yaptığımız çalışmaların sonuçlarıyla bugüne kadar birçok ödüle layık görüldük. Bu anlamda önümüzdeki dönemde başarılarımızla ve çalışmalarımızla adımızdan daha çok söz ettireceğimize inanıyorum” açıklamasında bulundu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir