İzmir Sağlık Sen 2 No’lu Şube Başkan Adayı Adnan Demirbaş’ın Yayınladığı Seçim Beyannamesi

İzmir Sağlık Sen 2 No’lu Şube’yi Olağanüstü Genel Kurul Seçimine götüren Yönetimi Kurulu, tabandan gelen talep ve önerileri dikkate alarak bir “Seçim Beyannamesi” yayınladı. İşte Başkan Adayı Adnan Demirbaş’ın beyannamesi ses getirdi.

Sahada ses getiren beyannamede yer alan, “İzmir’e Sağlık Sen Kreşlerinin Açılması”, “Şube Acil İletişim Hattı”, “Sosyal Sendikacılık” ve “Şeffaf ve Katılımcı Yönetim Anlayışı” bölümleri dikkat çekti. İzmir Sağlık Sen 2 No’lu şubeyi, katılımcı, şeffaf, sorun ve önerilerin dinlendiği, sağlık emekçilerinin haklarının savunulduğu bir sendika oluşturmak için yola çıkan Yönetimi Kurulu Adayları İzmir Sağlık Sen 2 No’lu Şube Başkan Yardımcısı Adnan Demirbaş, Burak Kuyucu, Ferruh Çallı, Salih Aydın, Savaş Kaya, Bilal Atabey ve Mustafa Sarıoğlu, Seçim Beyannamesi yayınladı.

Sahanın Destek ve Katkısı Bize Güç Katıyor

Bir sendika tarafından ilk defa bu tip bir çalışma yapıldığını altını çizen İzmir Sağlık Sen 2 No’lu Şube Başkan Adayı Adnan Demirbaş, sendika üyelerinin görüş ve önerileri doğrultusunda hazırlanan beyannameyi kamuoyu ile paylaştı. Sendika üye ve delegelere Yönetim Kurullarına gösterdikleri destek ve katkılar için teşekkür eden Demirbaş, “Sahanın bize büyük bir desteği var. Üye ve delegelerimizin büyük bölümünün desteği ve katkısını görmek bizleri onurlandırırken, Sağlık Sen bayrağını zirveye taşıma yolunda bize güç veriyor. Tüm üye ve delegelerimizi kucaklayan, şeffaf, katılımcı, her görüşün, önerinin dinlendiği bir yönetimi Sağlık Sen 2 No’lu şubemize getireceğiz” dedi.

İzmir’in Kuzey ve Güneyine Sağlık Sen Kreşleri Açacağız

10 maddelik seçim beyannamesini açıklayan Demirbaş, “Yönetime geldiğimizde sağlık çalışanlarımızın önemli bir sorunlarını acil olarak çözeceğiz. Bu sorunlardan biri de kreştir. Sağlık Sen 2 No’lu Şube olarak İzmir’in “Kuzey” ve “Güney” bölgelerine kreş açacağız. Bu konudaki çalışmaları tamamladık. Şu an yer tespitlerimizi yapıyoruz. İzmir’deki tüm sağlık çalışanlarının faydalanabileceği kreşler, piyasadan daha uygun fiyata hizmet verecektir. Kuzey bölgesindeki kreşimiz, İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi personelinin de ihtiyacını karşılayacağını düşünüyorum” dedi.

SEÇİM BEYANNAMESİ

1) SAĞLIK-SEN KREŞİN AÇILMASI.

Tüm üyelerimizin 0-6 yaş grubu çocuklarına yönelik güvenilir ve düşük maliyetle hizmet verebilecek kreş ilimiz bünyesinde açılacak.

2) ŞUBE ACİL İLETİŞİM HATTI KURULMASI

Her türlü olumsuz ve acil durumda desteğe ihtiyacı olan tüm delege, temsilci ve üyelerimizin ulaşabileceği 7/24 hizmet alabileceği acil iletişim hattı kurulacak.

3) İLÇE BAŞKANI VE TEMSİLCİLERE ‘’TEMSİLCİ DEPOSU’’ OLUŞTURULMASI

Her türlü kırtasiye ürünleri (ajanda, yaka kartlığı, kalem, kapaklı-kapaksız dosya, takvim, sümen vb.) ve iaşe ürünlerinin (çay, kahve, şeker, çikolata, lokum vb.) temini kolaylaştırılarak sahada hiçbir temsilcimizin üye çalışmaları ve ziyaretlerinde elinin boş kalmaması sağlanacak.

4) DANIŞMA KURULU OLUŞTURULMASI (YÜKSEK İSTİŞARE KURULU)

Sendikamıza hizmet etmiş kıymetli büyüklerimizden seçilen danışma kurulu oluşturup, önemli ve kritik tüm konularda görüşlerinin alınarak istişare halinde tecrübelerinden yararlanılacak.

5) KOMİSYONLARIN AKTİF EDİLMESİ

Kadın Kolları, Gençlik Kolları, Engelliler Komisyonu, Danışma Kurulunun daha aktif çalışması planlanmış olup, Komisyon Başkanlarımızın Yönetim Kurulu toplantılarına davet edilerek komisyonların işlevselliğinin arttırılması sağlanacak.

6) ŞEFFAF VE KATILIMCI YÖNETİM ANLAYIŞI

Aylık yapılacak olan Yönetim Kurulu Toplantılarına en az bir temsilci olmak kaydı ile bölge bazlı temsilcilerimizin planlı bir şekilde davet edilecek, şeffaf ve katılımcı yönetim anlayışı sağlanacak.

7) AYLIK TEŞKİLAT BULUŞMASI

Her ay düzenli olarak bir ilçemizde üyelerimize yönelik planlanan sosyal faaliyetler ile aylık teşkilat buluşması sağlanacak.

8) SOSYAL SENDİKACILIK KİMLİĞİNİN KAZANDIRILMASI

Tüm sivil toplum örgütleriyle iş birliği halinde olunacak. Düzenli olarak Kızılay, Yeşilay, Tema vakfı gibi gönüllü sivil toplum örgütleriyle etkinlikler düzenlenerek şubemize sosyal sendikacılık kimliği kazandırılacak.

9) DELEGASYONUN DİVANLARIMIZA DAVET EDİLMESİ

Sadece seçim divanına değil, yıllık olarak planlanan Divan organizasyonlarımıza da temsilci olmadığı için katılamayan delegelerimiz de davet edilecek, delegelerimize gereken değerin verilmesi sağlanacak.

10) EĞİTİM VE SOSYAL FAALİYET AKTİVİTESİ

Komisyonlarımızla beraber üyelerimize ve temsilcilerimize yönelik eğitim, sosyal faaliyet, etkinlik, kültürel faaliyetler, turnuva, seminer vb organizasyonlar düzenlenerek her alana hitap eden hizmet sendikacılığı kimliği şubemize kazandırılacak. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir