Türk Kanser Derneği’nden cilt kanserine farkındalık aktifliği

Cilt kanserleri, günümüzde en sık görülen kanser türlerindendir. En önemlileri bazal hücreli karsinom, skuamöz hücreli karsinom ve melanomdur. Özellikle son yıllarda en kötü seyirli kanserler arasında yer alan Melanom cilt kanseri vakalarında hızlı bir artış gözlenmektedir. Bunun sebepleri arasında şiddetli ve uzun süreli ya da aralıklı güneş maruziyeti, güneşin zararlı ultraviole ışınlarına uzun süre maruz kalmak, yeterli ve doğru güneş koruyucu ürünleri kullanmamak yer almaktadır.

CİLT KANSERLERİNE FARKINDALIK YARATMAK İÇİN PLAJLARA İNİYORUZ

Cilt kanserlerine farkındalık yaratmak, vatandaşlarımızı cilt kanserleri hakkında bilinçlendirmek ve cilt kanserinden korunmaları için gerekli bilgileri paylaşabilmek üzere Türk Kanser Derneği ve Maruderm el ele verip, Rent Go’nun ulaşım desteği ile Cilt Kanserine Dur Demek İçin Gölge Oyunu Oynamaya Var Mısınız? etkinliği için yola çıktı.

MARUDEM GÜNEŞ ÜRÜNLERİ ile TÜRK KANSER DERNEĞİ EL ELE

Cilt kanserlerine farkındalık yaratmak üzere oluşturulan ve 18-19-20 Ağustos’ta Çeşme Ilıca Plajı’nda başlatılan Gölge Oyunu Oynamaya Var Mısınız? projesi kapsamında;

22-23 Ağustos – Bodrum Bitez Plajı

24 Ağustos – Bodrum Ortakent La Bohemme Beach & Restaurant

26-27 Ağustos – Antalya Konyaaltı Plajında çeşitli etkinlikler devam edecektir.

MARUDERM MARKASINDAN ÜCRETSİZ GÜNEŞ KORUYUCU DESTEĞİ

Etkinlik alanlarında cilt kanserleri hakkında çeşitli bilgilendirmeler yapılırken ,etkinliklere katılım sağlayan vatandaşlarımız; güneşin zararlı etkilerinden korunmak üzere Maruderm markasının güneş koruyucu ürünlerini ücretsiz deneyimleyecektir.

Türk Kanser Derneği tarafından Çeşme, Bodrum, Antalya plajlarında düzenlenecek etkinliklerde katılımcılar müzik eşliğinde plaj voleybolu oynayabilecek, aileler çocukları ile birlikte resim-boyama atölyelerine ücretsiz katılabilecektir. Ayrıca tüm katılımcılara ücretsiz Eker ayranları ikram edilecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir