Aile Hekimi Köy Köy Geziyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya platformu twitter üzerinden bir içerik paylaştı. Paylaştığı içerikte Aksaray Bağlıkaya Aile Sağlığı Merkezinde görevli Aile Hekimi Samet Gültekin’in bir gününü içeren video bulunuyordu. Sağlık Bakanı Koca, bu içeriğe açıklama olarak “Dr. Samet, Aksaray Bağlıkaya Aile Sağlığı Merkezinde görevli hekimimiz. Sorumluluğunda 2.400’e yakın hasta var. Bir yıl kalır, ayrılırım dediği görev yerinde dördüncü yılında. Haftanın iki gününü mobil muayene ziyaretlerine ayırıyor. Dört köy geziyor ve takibindeki hastalarıyla bir araya geliyor.” yazdı.

“Bağlıkaya’da 2.400 Tane Hastam Mevcut”

Söz konusu videoya konu olan Doktor Samet Gültekin 2019’dan beri Bağlıkaya Aile Sağlığı Merkezinde, Aile Hekimi olarak görev yaptığını belirterek, “Bağlıkaya’da 2.400 tane hastam mevcut. 4 tane mobil köyüne hizmet vermekteyim, 56 numaralı birim olarak. Mobil köylerim ise; Çavdarlı, Nurgöz, Boyalı ve Bostanlı köyleri mevcut Bu haftaki mobil hizmet programımızda da, Çavdarlı ve Nurgöz köylerine gideceğiz. ” dedi.

Aile Hekimi Samet Gültekin: “Çavdarlı Köyü’nde 25 Tane Hasta Muayene Ettik”

İlk olarak Çavdarlı köyüne uğrayan Doktor Gültekin, “Bugün Çavdarlı Sağlık Evi’nde idik. 25 tane hasta muayene ettik. Hastalarımızın rutin kontrollerini gerçekleştirdik. Pazartesi, kanını aldığımız 4 tane hastamız mevcuttu, onlar da bugün geldiler. Kan sonuçlarını burada değerlendirdik ve ilaç düzenlemelerini yaptık. 1 tane gebe hastamız vardı. Gebe hastamızın da, ebe hanım ile rutin kontrollerini yaptık. İki tane bebek aşısı gerçekleştirdik. Şu anda Çavdarlı Köyündeki işlemlerimiz bitti. Birazdan da Nurgöz Sağlık Evi’ne doğru yola çıkacağız.” diye konuştu.

“Hastalarımızın Sadece Hastalık Durumlarında Değil, Her Zaman Yanındayız”

Çavdarlı köyünden sonra Nurgöz köyünde de hastalarına bakan Doktor Samet Gültekin şunları söyledi, ” Bugün Çavdarlı köyünden sonra ikinci durağımız olan Nurgöz Sağlık Evi’ne geldik. Burada iki adet hastamız vardı. Amcamıza öğle saatlerinde dışarıya çıkmaması gerektiğini söyledik. Nadiye Teyzemiz de 68 yaşındaydı. Onu da göğüs kanseri taraması için sağlık ocağına yönlendirdik. Tabii, tedavilerini de düzenledik her iki hastamızın. Her hafta gelip Nurgöz köyüne ziyaretlerimizi gerçekleştiriyoruz. Bizim için bir hasta da olsa, her zaman önemli. Tüm hastalarımızın rutin tetkiklerini zaten sağlık ocağımızda yapabiliyoruz, aynı zamanda tarama hizmeti de vermekteyiz. Bizim için bunlar çok önemli. Biz aile hekimleri olarak hastalarımızın sadece hastalık durumlarında değil, her zaman yanındayız. Aile hekiminizi erken tanıyın.”(BSHA-Bilim Ve Sağlık Haber Ajansı)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir