AAHD Başkanı Sofuoğlu’ndan İzmir Valiliği Ve İl Sağlık Müdürlüğüne Tepki!

İzmir’de sıcaklık bugün en yüksek seviyede 43 derecelere kadar çıktı. 42 yaşındaki PTT çalışanı Berran Özen Kırmızıgül iki gün önce aşırı sıcak havada dağıtım yapması nedeniyle beyin kanaması geçirerek hayatını kaybetti. Yaşanan acı olay sonrası PTT yetkilileri istifaya çağrıldı. Konuyla ilgili bir açıklama da Acil Afet Ambulans Hekimleri Derneği (AAHD) Başkanı Dr. Turhan Sofuoğlu‘ndan geldi. 

AAHD Başkanı Dr. Turhan Sofuoğlu, aşırı sıcaklar nedeniyle İzmir’de hayatını kaybeden PTT çalışanı Berran Özen Kırmızıgül ile ilgili sessiz kalan İzmir Valiliği ve İl Sağlık Müdürlüğüne tepki gösterdi. 

PTT Çalışanının Hayatını Kaybetmesi Sonrası Yetkililer Neden Sessiz!

Ege Bölgesi Sağlık Koordinatörü ve İzmir İl Sağlık Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulunan AAHD Başkanı Dr. Sofuoğlu, il genelinde acil ve afetlerde sağlık hizmetleri alanından sorumlu olduğu yıllardan örnek vererek bugünkü yetkililerin duyarsız tutumlarını eleştirdi. Sofuoğlu, “Son yılların en sıcak günlerini yaşadığımız ve bir PTT görevlisinin aşırı sıcaktan hayatını kaybettiği bu günlerde ne İzmir Valiliği ne de İl Sağlık Müdürlüğü’nün bu konularda tek kelime etmemesini hayretle karşılıyorum. Tedbir hayat kurtarır !” dedi. 

İzmir Valiliğini ve İl Sağlık Müdürlüğüne Hatırlatmada Bulundu!

Sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Sofuoğlu, “Uzun yıllar İzmir’de İl Sağlık Müdür Yardımcısı olarak görev yaptım. İl genelinde Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri bana bağlı olduğu içinde vatandaşları acil durumlardaki sağlık sorunlarına karşı uyarma görevi bana düşüyordu. Zaman zaman artış gösteren sıcak hava koşullarına karşı da İl Sağlık Müdürlüğü olarak Valiliğe bilgi veriyor ve kamuda çalışan personellerinden riskli görülenlerin idari izinli sayılması için genelge çıkartıyorduk. 2012 yılında Valilik tarafından yayınlanan yazıyı biz hazırlamıştık. Son yılların en sıcak günlerini yaşadığımız ve bir PTT görevlisinin aşırı sıcaktan hayatını kaybettiği bu günlerde ne İzmir Valiliği ne de İl Sağlık Müdürlüğü’nün bu konularda tek kelime etmemesini hayretle karşılıyorum. Tedbir hayat kurtarır” şeklinde açıklamada bulundu. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir