Gaziantep’te Kan Bağışı Rekoruna Yanlışsız


Gaziantep’te “Kan verelim, spor yapalım, sağlıklı yaşayalım” sloganıyla başlayan kan bağışı kampanyası aşırı sıcağa rağmen büyük ilgi gördü. Gaziantep Valiliği, Şahinbey Belediyesi ve Türk Kızılay iş birliğiyle düzenlenen ve bu yıl 15’incisi gerçekleştirilen kan bağışı kampanyasında bir günde 5.989 ünite kan bağışı yapılarak 10.000 ünite kan hedefine yaklaşıldı.

Gaziantep Valiliği, Şahinbey Belediyesi ve Türk Kızılay tarafından organize edilen 15. geleneksel kan bağışı kampanyası Gaziantep 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda devam ediyor. Kan bağışı kampanyasının bu yılki sloganı da “Kan verelim, spor yapalım, sağlıklı kalalım”  olarak belirlendi. Kızılay’ın 25 doktor ve 125 flebotomistin görev yaptığı 15 Temmuz Demokrasi meydanında gerçekleşen kan bağışı kampanyasına yaşanan sıcak havaya rağmen vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Geçen yıl toplamda 6.317 ünite kan bağışlanan kampanyada bu yıl bir günde 5.989 ünite kan bağışı yapılarak bu rakama yaklaşıldı. Hedef olan 10.000 ünite kan bağışına ise devam eden kan bağışlarıyla gün içerisinde ulaşılması bekleniyor.

“Sıcağa rağmen kan bağışlayan vatandaşlarımızla iftihar ediyoruz”

Gaziantep halkının kan bağışı farkındalığında örnek olduğunu belirten Türk Kızılay Yönetim Kurulu Üyesi Emre Koç, “Şahinbey Belediyesi’nin bu yıl 15. kez düzenlediği kan bağışında bugüne kadar yaklaşık 26 bin ünite kan bağışı gerçekleşti. Bu Şahinbey Belediyesi öncülüğünde Gaziantep’in kan bağışına önem verdiğinin göstergesidir. Bugün de sürecek bu organizasyonda Kızılay’ın 25’i doktor olmak üzere 150 sağlık görevlisi vatandaşlarımıza yardımcı oluyor. Şahinbey Belediyemizin ev sahipliğinde bu sıcağa rağmen kan bağışına koşan vatandaşlarımızla iftihar ediyoruz.” şeklinde konuştu. Kan bağışı kampanyasını yakından takip eden Yönetim Kurulu Üyesi Koç’a Türk Kızılay Kan Hizmetleri Genel Müdürü Saim Kerman da eşlik etti.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir