Islak mendil kullanımına dikkat! Yanlış tercihler, sıhhat problemlerine neden olabiliyor


 Hem yetişkinlerin hem de bebeklerin cilt temizliğinde bir rutin haline gelen ıslak mendiller, yaz mevsiminde de kullanılmaya devam edecek. Söz konusu ciltlerin hassas ve alerjiye eğilimi olduğu düşünüldüğünde, hangi mendillerin tercih edilmesi kararı ise zorlaşıyor.  

Ürün içeriklerinin Avrupa Birliği standartları doğrultusunda %100 biyobazlı ve %100 vegan formül içerikli olmasının yanı sıra, %100 geri dönüştürülebilir ambalaj seçenekleri ile doğayı koruyarak tasarlandığının altını çizen Sapro Temizlik Ürünleri Genel Müdürü Murat Gönül, hassas ve alerjik ciltlerde doğru ıslak mendili seçme konusunda açıklamalarda bulundu.

Çevre dostu ürünler ile hem sürdürülebilirliğe katkıda bulunmayı hem de tüketicilerin kullanım konforunu arttırmaya devam eden Sapro, doğru ıslak mendil kullanımına dikkat çekiyor.

 

Kızarıklık, kaşıntı, kuruluk ve batma hissi ile karşılaşabilirsiniz!

Anne ve bebeklerin vazgeçilmezlerinden ıslak mendillerin, hassas ve alerji eğilimi olan ciltlerle temasında özellikle dikkat edilmesi gerektiğinin altını çizen Sapro Temizlik Ürünleri Genel Müdürü Murat Gönül, kişilerin ciltlerine uygun ürünleri kullanmadığı takdirde, birtakım yan etkilerle karşılaşmasının mümkün olacağını belirterek sözlerine şöyle devam etti: “Hassas ciltler, bazı kozmetik ürünlerine veya hava şartlarına hızlı tepki verebilir. Bunun sonucunda, kişiler ciltlerinde kızarıklık, kaşıntı, kuruluk, batma hissi gibi bazı semptomlar ile karşı karşıya kalabilir. Alerjik reaksiyonlar ise, her bünyede farklılık gösterebilir. Hatta bazı maddeler histamini tetikleyerek, burun akıntısı ve gözlerde sulanma gibi yan etkiler oluşturabilir. Alerjik ciltlerde kurdeşen, alerjik dermatit, egzama gibi belirtileri de görmek mümkündür.”

 

Üretimde, cilt ile uyumlu doğal hammaddeler seçiyoruz

Günümüzde oldukça yaygın bir kullanım alanı olan ıslak mendillerin tasarımını ve üretimini yaparken önemli ölçüde hassas davranılması gerektiğinin altını çizen Gönül, “Sapro ailesi olarak, ürün formülü tasarlarken, gerekli tüm işlemleri detaylarıyla inceliyor, takip ediyoruz. Doğru ürün içeriğindeki suyun saf olması, en önemli kriterlerin başında gelir. Kullanılan kimyasal maddelerin seçiminde, özellikle alerjiye eğilimli ciltler için oldukça büyük bir hassasiyet gösterirken, seçtiğimiz parfümlerin alerjen free olmasının yanı sıra, parfüm, paraben, alkol, sentetik lif, SLS, SLES ve boya içermemesi konusunda da titizlik gösteriyoruz. Üretimde, mümkün olduğunca cilt ile uyumlu doğal hammaddeler seçiyoruz. Bununla beraber hassas ve alerjik ciltler için tasarlanıp üretilen ürünlerimizin dermatolojik ve hipoalerjenik testlerden güvenle geçtiğini söyleyebiliriz” açıklamasında bulundu. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir