Param, ParamTech ile Hacettepe Üniversitesi’nde yeni bir teknoloji üssü kurdu


Fintek kuruluşlarının ihtiyaç duyduğu hizmetleri bir arada sunabilen ilk ve tek teknoloji markası olan ParamTech, Hacettepe Üniversitesi’nde kurduğu teknoloji üssüyle ekosisteme yeni katkılar sağlamayı hedefliyor.

Türkiye’de fintek sektörüne liderlik yapan Param, yenilikçi çözümleriyle kullanıcılarının hayatını kolaylaştıran hizmetlere imza atıyor. “İlklerin Fintek’i” Param; sanal ve fiziki POS, ön ödemeli kart, cüzdan, kart operasyonu yapılmasını mümkün kılan ‘processing’, açık bankacılık gibi hizmetlerle finansal teknoloji sektörünü geliştirirken, teknoloji çalışmalarını ParamTech çatısı altında topluyor. 

ParamTech’in hizmetlerinden yararlanmak isteyen fintek şirketleri; hesap, kart verme, kart işleme, BNPL, ödeme, API entegrasyonu gibi ürünlere aynı yerden ulaşabilmenin avantajlarını yaşıyor.

Kendi yazılımlarını ürünleştiren ve bu ürünleri de bütün fintek oyuncularına açan ParamTech, altyapı hizmetine ihtiyaç duyan kuruluşlara hizmet veriyor.

Yeni teknoloji üssünün açılışı, 22 Mart Çarşamba günü yapıldı 

250 kişilik donanımlı teknoloji ekibiyle inovatif çözümler geliştiren ParamTech, büyüme hedefleri doğrultusunda üniversite kampüslerinde de ofisler açıyor. Yıldız Teknik Üniversitesi Teknopark’ta bir ofisi bulunan ParamTech, Hacettepe Üniversitesi Kampüsü’nde de bir ofis açarak akademi ve sektör sinerjini güçlendiriyor. 22 Mart Çarşamba günü açılışı yapılan ParamTech Hacettepe Üniversitesi ofisi, fintek sektörünü ileriye taşımayı amaçlayan bir teknoloji üssü olarak konumlanıyor. 

Çalışanlarına pek çok imkân sunuyor

Finansal teknolojiler geliştirmeye odaklanan ParamTech Hacettepe Üniversitesi Teknoloji Üssü, çalışanlarına sağladığı imkânlarla da dikkat çekiyor. Takım ruhunu desteklemek, mutlu bir çalışma ortamı geliştirmek ve çalışanların motivasyonunu artırmak için tasarlanmış dijital oyun ve dinlenme alanları, kitaplık, kafe gibi imkanlarla verimli bir iş ortamı sunuyor.

“Ekosistemi daha da büyütmeyi amaçlıyoruz”       

ParamTech’in yeni teknoloji üssü hakkında bir değerlendirme yapan Param Group CTO’su ve ParamTech Genel Müdürü Bahadır Aktan, görüşlerini şu sözlerle ifade ediyor: “ParamTech, fintek kuruluşlarının başlangıçtan son aşamaya kadar ihtiyaç duyduğu tüm çözümleri sunarak sektörde fark yaratıyor. Elektronik para ve ödeme kuruluşu lisanslarını alan yeni şirketler; kart verme, kart işleme, hesap, BNPL, ödeme, API Entegrasyonu gibi birçok teknoloji ürününe ParamTech’le ulaşarak faaliyetlerine başlayabiliyor. Finansal teknoloji alanında bütünleşik hizmet veren ilk teknoloji şirketiyiz. Bir fintek kuruluşu olmanın ötesinde, büyük bir teknoloji markası haline geldik. Ürünlerimizi, geliştirdiğimiz teknolojileri diğer finteklerin de kullanımına açarak ekosistemi daha da büyütmeyi amaçlıyoruz. Hacettepe Üniversitesi’nde faaliyet gösteren yeni teknoloji üssümüzle de bu vizyonumuzu destekliyoruz. İstanbul’dan sonra Ankara’da da teknoloji çalışanlarına yeni imkânlar yaratıyoruz. Önümüzdeki dönemde, hedeflediğimiz Avrupa ülkelerinde de verdiğimiz hizmetleri yaygınlaştıracağız.”

ParamTech’in finansal teknoloji dünyasına katkısını büyütmek için projeler yapmaya devam edeceklerini ifade eden Bahadır Aktan, Türkiye’nin yanı sıra Avrupa’da da farklı ülkelere açılma yolunda ilerlediklerini sözlerine ekledi. 

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir